bezwstydnik

Nasze oczy kłamią, czyli jak oceniamy swój wygląd

Wygląd gra ogromną rolę przy ocenianiu przedstawicieli płci przeciwnej. Ale czy wiecie, jak bardzo przy tym oszukujemy sami siebie?

Odwiedzin: 2555
Od lat wielcy krawcy i sklepy handlujące odzieżą prześcigają się w pomysłach, żeby w tym, co mają do zaoferowania, kupujący wyglądali jak najlepiej i jak najszczuplej, bo taki jest teraz wymóg modnego wyglądu. Ba, swego czasu w wielu magazynach dyskretnie wprowadzono wyszczuplające lustra, które ujmowały klientkom kilogramów! Wszystkie te działania są jednak znacznie mniej skuteczne niż mogłoby się wydawać. Dlaczego? Bo my sami patrząc na siebie widzimy się zazwyczaj w znacznie mniej korzystnym świetle  niż widzą nas inni ludzie.

Amerykańscy naukowcy podczas wieloletnich badań doszli do wniosku, że na przykład kobiety uważają się za tęższe i cięższe niż są naprawdę. Uważają one także, że mężczyznom podobają się jedynie szczupłe, długonogie i młode dziewczyny. One same ich zdaniem również bardziej podobałyby się swoim partnerom, gdyby były szczuplejsze.


I co się okazuje? Otóż mężczyznom wcale nie podobają się wiotkie sylfidy, większość z nich woli panie o bardziej wyrazistej, kobiecej sylwetce: dużym biuście i okazałych biodrach.  Swoje partnerki uważające się w najlepszym razie za puszyste oni oceniają jako normalne kobiety. Wzrost nie ma większego znaczenia, no chyba że kobieta jest wyższa od swojego mężczyzny. Większości panów taka dysproporcja jednak przeszkadza.


Co ciekawe, ten sam błąd popełniają mężczyźni: uważają, że kobietom podobają się najbardziej kulturyści ewentualnie barczyści ratownicy z serialu "Słoneczny patrol" koniecznie z bujną czupryną i w wieku 25 plus. Łysi i starsi nie mogą liczyć nawet na przelotne zainteresowanie.


I jak się okazuje, to także jest nieprawdą! Przede wszystkim kobiety wolą męskie sylwetki bardziej smukłe, a mężczyzn myślących, nie nastawionych wyłącznie na wygląd. Typowy mięśniak kojarzy się im z facetem, który postawił wyłącznie na rozwój muskułów, a nie rozumu, a przecież czasem nawet po najbardziej rewelacyjnym seksie, trzeba porozmawiać...


Ideał to mężczyzna dbający o swoje mięśnie, ale nie przesadnie, nie masywny, lecz po prostu zadbany. Co ciekawe, panie bardzo dużą wagę przywiązują do tego, by mężczyzna nie miał piwnego brzuszka - posiadanie takowego kojarzy im się z podtatusiałym lowelasem, którego w życiu niewiele już interesuje poza piwem. Panowie do brzuszka nie przywiązują specjalnie uwagi traktując go jako nieodłączny atrybut pewnego wieku - okazuje się, że niesłusznie...

an


Komentarze
Ilość komentarzy: 0
Zaloguj się aby skomentować
Brak komentarzy!
hotzpod
Wystawa prac  erotyzm-oczami-kobiet.

Wystawa prac erotyzm-oczami-kobiet.

<

Od 20.10. do 20.12 2010 w ekskluzywnych alejkach City Park Residence można oglądać wystawę najlepszych fotografii przysłanych na konkurs “Erotyzm Oczami Kobiet”

BS Bohemia Sekt

BS Bohemia Sekt

<

Sponsor wernisażu - producent wysokiej jakości win musujących Bohemia Sekt oraz spokojnych - Habánské sklepy, Chateau Bzenec, Vino Mikulov oraz Winnica Pavlov.

Treści prezentowane na tej stronie
są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oświadczam, że ukończyłem 18 lat.