bezwstydnik

Konkurs SINICUIK rozstrzygnięty!

To naprawdę nie był łatwy wybór: zainteresowanie konkursem było ogromne i przyszło mnóstwo ciekawych zgłoszeń. Co w końcu postanowiło jury?

Odwiedzin: 6007

15 lipca w Hotelu Silver & Gokart Center w Szczecinie jury w składzie: Adam Fedorowicz - fotograf, Maja Holcman - wizażystka i styliska, Eliza Chojnacka - autorka książki, Marcin Szkolnicki – manager/grafik, Grzegorz Górecki - właściciel Studia Filmowego Nova Propoaganda oraz Paulina Kuczmarska - córka autorki, wyłoniło laureatki konkursu SINICUIK.


Do udziału w sesji zdjęciowej zaproszono: Karolinę Konieczną z Gdyni, Monikę Dorendę ze Szczecina, Martę Grzegorczyk z Gryfic oraz Karolinę Zakrzewską z Poznania. Przypomnijmy, że nagrodą konkursu SINICUIK jest profesjonalna sesja zdjęciowa promująca książkę Elizy Chojnackiej, udział w filmie promocyjnym, a także udział w zdjęciu na okładkę kolejnej książki pisarki pt. Sinicuik.


A oto laureatki:

Karolina Konieczna to  modelka, graficzka i historyczka sztuki. Lubi myśleć, że te trzy  sfery posiadają wspólne punkty, że są to sfery, które uzupełniają się w jej osobie. Jej prace malarskie i graficzne, mają mocny rys seksualności. W grafikach dominuje motyw kobiety o dwóch naturach, które choć dramatycznie różne, zlewają się w jedną osobę. Jest obecnie na etapie życia, podczas którego poznała już najgłębsze i najprawdziwsze pokłady swojej kobiecości. Dzięki temu łatwo jest jej pozować i kreować swoim ciałem i ekspresją, różne historie. Jeśli praca w ukochanych przez nią dziedzinach przyniesie jej spokój emocjonalny i finansowy, pozostanie jej realizacja marzenia, jakimi są podróże i odkrywanie miejsc i skarbnic kultury, jak Berlin, Brugia, Barcelona, Rzym i wiele innych…
Monika Dorenda socjolog z wykształcenia. Modelingiem zajmuje się od kilku lat, traktując to zajęcie jako hobby. Adrenaliny latem dostarczają jej przejażdżki na skuterze wodnym. Poza tym biega, jeździ na rowerze, a zimą uczęszcza na siłownię. Uwielbia gotować. Jej domeną życiową jest powiedzenie „umiesz liczyć, licz na siebie”.
Marta Grzegorczyk (Diva Akasha) to fotomodelka alternatywna. Modelingiem zajmuje się trzy lata. Pracowała dla kilku sklepów alternatywnych, pozowała do kilku plakatów, zagranicznych kalendarzy. Brała udział w reklamie motorów w Niemczech. Poza modelingiem zajmuje się fryzjerstwem i wizażem. Prowadzi własny salon.  
Karolina Zakrzewska modelingiem zajmuje się od 14 roku życia. Zaczynała od pokazów mody. Po ukończeniu edukacji zaczęła brać udział w licznych sesjach zdjęciowych okaz pokazach w Polsce i za granicą. Jej pasja nie skończyła się jednak tylko na pozowaniu do zdjęć i chodzeniu po wybiegu. Uczy się gry w tenisa, jeździ na crossie. Wszystko co osiągnęła w życiu zawdzięcza prababci, która jest jej bratnią duszą i która zawsze dodaje jej sił. 

Sesję wykonał Adam Fedorowicz. Ten utalentowany fotograf potrafi dojrzeć w drugiej osobie to, czego my nie widzimy. Utrwalając w obrazie historie widziane swoimi oczyma, dzieli się z innymi bardzo ciekawym spojrzeniem na drugiego człowieka. I choć jego zawodowa ścieżka jest związana z fotografią o tematyce reklamowej, fashion i beauty, tak jest to fotograf, który zagłębiając się w ludzkim wnętrzu, potrafi przedstawić na swoich fotografiach wszystko to, co najciekawsze, głębokie i piękne. Adam Fedorowicz był laureatem nagrody „ Viva! Photo Awards” , a także został wyróżniony w konkursie  Playboy’a – „Fotoerotica 2010”.Jego motto brzmi:  „Fotografia współczesna tak samo jak fotografia analogowa jest sztuką w rękach pokornego artysty i rzemieślnika. Jako ”ciemnia” służy nam dzisiaj bogate spektrum cyfrowych narzędzi. To są tylko narzędzia, które dopiero w rękach człowieka są swoistym projektorem jego wrażliwości świata, zapisem emocji”. Jego najciekawsze projekty to plakat „Pragnienie Piękna”, "Mike's American Bikes", sesje dla firmy "Stoprocent". Adam Fedorowicz współpracował z Kingą Kasprzak, Moniką Pyrek, Markiem Kolbowiczem, a także z projektantkami mody: Yulią Babich oraz Sylwią Majdan. Na pytanie o ciekawych ludzi, z jakimi Adam Fedorowicz współpracował, odpowiada: każdy jest ciekawy. Ta odpowiedź jest uzasadnieniem jego ciekawych projektów.
an


Komentarze
Ilość komentarzy: 0
Zaloguj się aby skomentować
Brak komentarzy!
hotzpod
Wystawa prac  erotyzm-oczami-kobiet.

Wystawa prac erotyzm-oczami-kobiet.

<

Od 20.10. do 20.12 2010 w ekskluzywnych alejkach City Park Residence można oglądać wystawę najlepszych fotografii przysłanych na konkurs “Erotyzm Oczami Kobiet”

BS Bohemia Sekt

BS Bohemia Sekt

<

Sponsor wernisażu - producent wysokiej jakości win musujących Bohemia Sekt oraz spokojnych - Habánské sklepy, Chateau Bzenec, Vino Mikulov oraz Winnica Pavlov.