bezwstydnik

SEKS PO POLSKU – OCZYMA KOBIET

W czerwcu 2010 na półki polskich księgarń trafiła przygotowana przez Wydawnictwo Replika antologia kobiecych opowiadań erotycznych „Rozkoszne”. 

Odwiedzin: 6646

Wszystkie opowiadania to dzieła debiutujących autorek, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo. Nagrodą w konkursie była publikacja utworu w zbiorowej antologii.Pomysł nasunął się niemal sam. Sukces publikacji „Siostrzenica markizy”, powieści erotycznej,  której akcja dzieje się we Francji w czasach Ludwika XIV, a która rozeszła się błyskawicznie, dał nam do myślenia. Okazało się, że Polki wciąż czują potrzebę czytania o erotyce – w dodatku o erotyce pisanej przez kobiety właśnie. Chcieliśmy zaproponować im jak najszerszy wachlarz doznań czytelniczych – i sprawdzić, o czym marzą tak naprawdę. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania – musieliśmy wybierać z naprawdę olbrzymiej ilości nadesłanych prac.


Każde opowiadanie to odrębna, kobieca przestrzeń i inna perspektywa spojrzenia na tę intymną sferę życia.


Czego pragną kobiety?


Erotyka z perspektywy kobiecej to zarówno afirmacja cielesności, jak i duchowe uniesienia w trakcie erotycznego aktu. Kobiety z opowiadań to kobiety poszukujące. Szukają przyjemności, inspiracji, bliskości, idealnego kochanka. Nawet jeśli wspólna noc miałaby być tą pierwszą i ostatnią, kobiety godzą się na to, bo pragną nowych doświadczeń. W całej książce przewijają się różne fantazje erotyczne współczesnych Polek, fantazje kochanek, partnerek i żon. Jest miłość i jest zdrada. Jest seks z nieznajomym, przypadkowo spotkanym mężczyzną, romans z kolegą z pracy, z szefem, z najlepszym przyjacielem, z własnym pacjentem, z tajemniczym „mężczyzną ze skrzypcami”, z mężczyzną poznanym przez Internet.Między rzeczywistością a fantazją


W nagrodzonych opowiadaniach kobiety-narratorki fantazjują o najlepszym kochanku na świecie, o trójkącie erotycznym, młodszym od siebie mężczyźnie, niezaznanej jeszcze nigdy prawdziwej przyjemności.


Kobiety przedstawione w antologii to zarówno osoby szukające ciepła i  bliskości, jak i pragnące odwetu, skrzywdzone kiedyś kochanki planujące dziś zemstę na przypadkowo spotkanym mężczyźnie. Są to kobiety odważne i lękliwe, silne i słabe, kobiety wychodzące z inicjatywą i kobiety uległe. Opowiadanie lesbijskie umieszczone w antologii zwalcza stereotypy w myśleniu o tej tematyce wyłącznie w kategoriach mężczyzna-kobieta.   Seks po polsku


Język, którym współczesne Polki opisują akt seksualny jest bardzo różnorodny. Często zwyczajny, prosty, innym razem wyrafinowany, na granicy poezji. To dowód na to, że wyobraźnia erotyczna kobiet nie zna granic. Każda z autorek posługuje się własnym stylem, własnym kodem intymnej sfery życia.  


Antologia opowiadań erotycznych przygotowana przez Replikę to interesujące, nieszablonowe portrety współczesnych kobiet. Są to portrety kobiet silnych i słabych, dobrych i złych, młodych i dojrzałych. Jedne są kobietami sukcesu, inne walczą ze swoimi lękami, słabościami lub brutalną prozą życia. Ta ciekawa propozycja wydawnicza pozwala nam bliżej przyjrzeć się, jak wygląda życie erotyczne współczesnej Polki. To propozycja zmysłowa i uwodzicielska.Zachęceni sukcesem „Rozkosznych”, ogłosiliśmy kolejny konkurs – druga część pojawi się w ostatnim kwartale tego roku. Z uwagi na jeszcze większe zainteresowanie, planujemy ogłoszenie trzeciego konkursu.

 


Specjalnie dla was mamy Konkurs, w którym, to do zdobycie jest 5 egzemplarzy ROZKOSZYNYCH, wystarczy byście podały trzy nazwiska autorek opowiadań. Pierwsze pięć kobiet, które umieści w komentarzu pod artykułem poprawne nazwiska autorek wygra książkę.

ka_pio


Komentarze
Ilość komentarzy: 0
Zaloguj się aby skomentować
Brak komentarzy!
hotzpod
Wystawa prac  erotyzm-oczami-kobiet.

Wystawa prac erotyzm-oczami-kobiet.

<

Od 20.10. do 20.12 2010 w ekskluzywnych alejkach City Park Residence można oglądać wystawę najlepszych fotografii przysłanych na konkurs “Erotyzm Oczami Kobiet”

BS Bohemia Sekt

BS Bohemia Sekt

<

Sponsor wernisażu - producent wysokiej jakości win musujących Bohemia Sekt oraz spokojnych - Habánské sklepy, Chateau Bzenec, Vino Mikulov oraz Winnica Pavlov.

Treści prezentowane na tej stronie
są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oświadczam, że ukończyłem 18 lat.